Inovatívne SMART technológie pre žníženia nákladov bývania až o 80% spojenie tepelného čerpadlá, fotovoltaického systému a inteligentného domu

Ako to navzájom funguje a prečo je dobré systémy integrovať ?

Tepelné čerpadlo ako zdroj teplá a chladu vyrába energiu s účinnosťou až 1:5, to znamená, že 1kw elektrickej energie vyrobí až 5KW teplá alebo chladu.  Klasický elektrokotol alebo elektrická špirála vyrobí  z 1KW elektrickej energie 0,96KW teplá.  Preto je vhodné použiť efektívnejší zdroj teplá – tepelné čerpadlo.

Správnym návrhom hybridného fotovoltaického sytému je  vyrábaná elektrická energia, ktorá slúži na napájanie elektrických zariadení. Vo výraznej miere je spotrebovavána na napájanie tepelného čerpadlá, obehových čerpadiel, chladničky, mrazničky závlahy a ďaľších inštalovaných elektrických spotrebičov. Prebytok energie ukladá do batérií , ktoré slúžia ako záložný zdroj pri výpadku verejne elektrickej energie.

Smart systém zabezpečuje okrem inteligentného riadenia objektu hlavne maximálne využívane vyrobenej elektrickej energie  z fotovoltaického systému a to akumuláciou nielen v batériach ale aj v teplej vode a v izbovej teplote.  Systém zabezpečuje aby užívateľ v čo najmenšej miere nakúpoval elektrickú energiu v verejnej miere.

tepelne-cerpadlo

Prečo naše riešenie ?

Celý systém je tvorený špičkovými výrobkami až s 10 ročnou zárukou a životnosťou až 25 rokov. Ako zdroj teplá a chladu sú použité kvalitné švédske tepelné čerpadlá IVT . Ich riadiaci systém vie zareagovať na dostatok fotovoltaickej energie a tým zvýši teplotu teplej vody v zásobníku a zvýši teplotu v priestore objektu.

Fotovoltaický systém je od renomovaného dodávateľa kde je garantovaná životnosť fotovoltaických panelov až 25 rokov.  Riadiaci systém je postavený na celosvetovom systéme KNX  s garanciou výrobkov a náhradných dielov. Výhodou systému KNX je že je decentralizovaný a celosvetovo je až 400 výrobcov komponentov.

Zákazník nie je závislý len na jenom výrobcovi, ktorí môže výrobu ukončiť alebo skrachovať a zákazník sa už nedostane k náhradným dielom. Systém KNX riadi priestorovú teplotu v objekte, získava informácie Meteo-stanice o aktuálnom počasí, intenzite slnka z predpovedí počasia

Ako to navzájom funguje ?

Mozog riešenia je SMART systém.

Komunikuje s hybridným fotovoltickým systémom.  V reálnom čase získava informácie o aktuálnej výrobe fotovotaickej energie, aktuálnej spotrebe a stave batérií.

Na základe informácie z meteostanice  a   hybridného fotovoltaického systému  vyhodnotí efektivitu výroby teplá/ chladu a dá pokyn tepelnému čerpalu na výrobu. Efektivita je tým vyššia, čim menej elektrickej energie tepelné čerpadlo potrebuje z verejnej siete.

Výsledkom riešenia je:

  • zníženie nákladov na prevádzku tepelného čerpadlá až o 80% v prípade použitia tepelného čerpadlá aj na chladenie
  • záložný zdroj pre systém kúrenia v prípade výpadku verejnej elektrickej siete ( fungujú obehové čerpadlá a kompletné riadenie systému )
  • použitie elektrickej energie z batérií ako záložný zdroj pri výpadku elektrickej energie pre celý objekt ( zálohovanie chladničky, mrazničky, núdzové osvetlenie, vstupné a garážové brány …. )